english russian
 

 
BOMBUS (джмелі)
 
 
Головна сторінка
Джмелі
Питання-відповідь
Форум
Контакти
Корисні посилання
Copyright © 2007-2017
by Konstantin Shevchenko

Набори для самостійного визначення схожості насіння в домашніх умовах

Чому джмелі найкращі запилювачі для закритого ґрунту?

  • В процесі запилення джмелі створюють вібрації, які допомагають пилку краще обсипатись з пиляків. Цей спосіб збору пилку називають "Buzz-pollination" - "бз-з запилення", так би мовити. Тут можна скачати відеокліп де цей процес чудово зображено.(MOV, 588 Kb)


  • Джмелі мають низьку агресивність, тому працювати з ними досить легко, хоча сім'я, яку потурбували, бува досить агресивна. Бережіть сім'ю від вібрації, бо доведеться берегти свої вуха, очі й ніс від малих агресивних джмеликів:).

  • Джмелі мають волохате тіло, яке переносить більше пилку від рослини до рослини.
    На відміну від бджіл джмелі краще адаптуються в теплиці й не травмуються об стіни та дах теплиці, краще знаходять дорогу назад до гнізда.


  • На відміну від бджіл джмелі не мають "мови танців", тому тільки незначна кількість особин з сім'ї відволікається на кращі медоноси.
  • Джмелі менш вимогливі до якості пилку, тому пилок з помідорів, який має досить низьку харчову якість, може забезпечити достатній рівень розвитку сім'ї джмелів, а от для бджіл такий раціон незадовільний.

  • Джмелі можуть без особливих труднощів переносити без вильоту кількаденні перевезення , а от бджоли дуже турбуються, коли тривалий час перебувають без вильоту в дорозі.