english russian
 

 
BOMBUS (шмели)
 
 
 
Головна
Джмелі
Корисні посилання
Співробітництво
Новини та статті
Питання-відповідь
Карта сайту
Контакти
Copyright © 2007
by Konstantin Shevchenko
Мухи-тахіни
(Brachycoma devia)

    Муха-тахіна є паразитом джмелів, та інших перетинчастокрилих комах. Мухи проникають у гнізда через льотки, довжина яких може сягати до 1,5 метра. Можуть заражати як наземні, так і підземні джмелині гнізда.
   При спостереженні в лабораторних умовах за поведінкою джмелів та мух було помічено, що джмелі практично не реагують на наявність паразита. Можливо, однією з причин є те, що муха надзвичайно рухлива. Якщо ж муху травмувати, рухливість зменшується, й джмелі зажалюють її.
    Брахікома відкладає яйця в комірку джмеля. Личинки мухи веретеноподібної форми, білого кольору, досить рухливі. Личинки мухи з'їдають личинку джмеля, після чого виходять з його кокону та утворюють свій кокон на верхній частині куполу джмелів (в утеплюючому матеріалі). Щойно утворений кокон має жовтуватий колір, з часом стає коричневим, майже до чорного. Після виходу з кокону муха парується, й може знову заражати гніздо. Протягом року Brachycoma devia може давати до трьох генерацій. Зимують кокони.
   Для профілактики зараження у джмелівниках роблять льоткові трубопроводи, звертають увагу на наявність коконів мухи на верхній частині гнізда джмелів. При наявності коконів мух їх знищують.
   Зазвичай Brachycoma devia не знищує джмелину сім'ю, але може значно ослабити, що призводить до її загибелі.

 

  Rambler's Top100    Джмелі